Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ...

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΤΕ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ!!!
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ

Πήγαινε κάτω 
+10
Theo
herculistas
fidel-3
piltsaki
Th@nos
LeV
a8anatos
dAkOtA -3-
Σκρουτζ
aNiMaLiC
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fidel-3
Little God (Θεούλης)
Little God (Θεούλης)
fidel-3


Αριθμός μηνυμάτων : 731
Registration date : 25/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 04, 2008 5:06 pm

+ΦΩΝΩ...

ΠΩΣ ΘΑ ΠΙΝΟΥΜΕ CUBA LIBRE ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΑ??? ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 511905
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 04, 2008 5:07 pm

βλεπω εσεις εδω το εχετε κανει πολυ εξειδικευμενο το θεματακι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μαρ 04, 2008 5:12 pm

Η ζωή του άντρα


Όταν ο Θεός δημιούργησε το γάιδαρο του είπε:
- "Θα δουλεύεις από το πρωί ως το βράδυ και θα κουβαλάς βαριά πράγματα στην πλάτη σου. Θα τρως χόρτα και θα έχεις πολύ λίγη νοημοσύνη. Θα ζεις 50 χρόνια."
Τότε ο γάιδαρος του απάντησε:
- "50 χρόνια τέτοια ζωή, είναι πολύ σκληρό. Δώσε μου μόνο 30 χρόνια."
Έτσι κι έγινε.
Μετά ο Θεός δημιούργησε το σκύλο και του είπε:
- "Σαν σκύλος, θα φυλάς την ιδιοκτησία του ανθρώπου και θα είσαι ο πιο αφοσιωμένος φίλος του. Θα τρως ότι περισσεύει από τον άνθρωπο και θα ζεις για 25 χρόνια."
Τότε ο σκύλος του απάντησε:
- "Θεέ μου, 25 χρόνια τέτοια ζωή, δεν αντέχεται. Δώσε μου μόνο 10 χρόνια."
Έτσι κι έγινε.
Μετά ο Θεός δημιούργησε τον πίθηκο και του είπε:
- "Θα πηδάς από δέντρο σε δέντρο και θα συμπεριφέρεσαι σαν βλάκας. Θα κάνεις το γελωτοποιό και θα ζεις για 20 χρόνια."
Τότε ο πίθηκος του απάντησε:
- "Θεέ μου, 20 χρόνια σαν γελωτοποιός του κόσμου, πάει πολύ. Δώσε μου μόνο 10 χρόνια."
Έτσι κι έγινε.
Τελικά ο Θεός, δημιούργησε τον άντρα και του είπε:
- "Είσαι άντρας. Το μόνο λογικό ον που θα κατοικεί στη γη. Θα χρησιμοποιείς τη νοημοσύνη σου για να επιβάλλεσαι στα αλλά δημιουργήματα. Θα εξουσιάζεις τη γη και θα ζεις για 20 χρόνια." Τότε ο άντρας του απάντησε:
- "Θεέ μου, να είμαι άντρας μόνο για 20 χρόνια δεν αρκεί. Δώσε μου σε παρακαλώ τα 20 χρόνια που άφησε ο γάιδαρος, τα 15 χρόνια που άφησε ο σκύλος και τα 10 χρόνια που άφησε ο πίθηκος."
Έτσι κι έγινε.
Από τότε ο άντρας ζει, 20 χρόνια σαν άντρας, μετά παντρεύεται και δουλεύει 20 χρόνια σαν γάιδαρος και από το πρωί ως το βράδυ κουβαλά τα βάρη. Μετά, αποκτά παιδιά και ζει 15 χρόνια σαν σκύλος φρουρώντας το σπίτι και την περιουσία του, τρώγοντας ότι περισσεύει από την οικογένεια. Και αφού γεράσει πια, ζει σαν πίθηκος, συμπεριφέρεται σαν βλάκας και κάνει το γελωτοποιό στα εγγόνια του.
Έτσι είναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
herculistas
Λιωμένος
Λιωμένος
herculistas


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1166
Ηλικία : 34
Τόπος : 3 STENA APO TON SKOUNTZ
Registration date : 05/03/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 12:26 am

POS LEGETAI O ARIANOS DITIS;


SKOULIKOEIDITIS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σκρουτζ
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Σκρουτζ


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 34
Τόπος : Ντεπω
Registration date : 21/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 12:27 am

μαλακα αμα γραφεις τετοια κουλα θ φας μπαν στο λεω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
herculistas
Λιωμένος
Λιωμένος
herculistas


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1166
Ηλικία : 34
Τόπος : 3 STENA APO TON SKOUNTZ
Registration date : 05/03/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 12:53 am

GIATI RE
TI PROVLIMA EXEI RE ;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σκρουτζ
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Σκρουτζ


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 34
Τόπος : Ντεπω
Registration date : 21/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 12:55 am

εκτος οτι ειναι αθλιο και κανεις δεν γελαει αυτο παει στο καζουρα νομιζω γτ ουτε καν ανεκδοτο ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aNiMaLiC
Admin
Admin
aNiMaLiC


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1731
Ηλικία : 35
Τόπος : Στου διαόλου τη μάνα από τον Σκρουτζ
Registration date : 17/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 1:12 am

-ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ 3 ΗΡΑΚΛΕΙΔΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ?
-ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 536163
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tis-pareas-tou-13.yoo7.com
Theo
Moderators
Moderators
Theo


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 297
Τόπος : London,Uxbridge
Registration date : 21/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 1:15 am

fidel-3 έγραψε:
+ΦΩΝΩ...

ΠΩΣ ΘΑ ΠΙΝΟΥΜΕ CUBA LIBRE ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΑ??? ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 511905
Μεγάλο ποτό.. Μεγάλο επιχείρημα

Σκρουτζ έγραψε:
μαλακα αμα γραφεις τετοια κουλα θ φας μπαν στο λεω
παραφερόμαστεεεε...



Όσον αφορά εσάς τους δυο..
Τέρμα το chat. Η παρακαλώ συζήτηση να συνεχιστεί στο ανάλογο topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
di@m@ntoul@
Στα πρόθυρα του λιωσίματος
Στα πρόθυρα του λιωσίματος
di@m@ntoul@


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 461
Registration date : 23/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 1:22 am

ase re animalic sindesmo!!!! ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 409927 ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 409927 na sai kala gelasame!!!!! 3ekardistikame gia tin akribeia!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theo
Moderators
Moderators
Theo


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 297
Τόπος : London,Uxbridge
Registration date : 21/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 1:24 am

di@m@ntoul@ έγραψε:
ase re animalic sindesmo!!!! ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 409927 ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 409927 na sai kala gelasame!!!!! 3ekardistikame gia tin akribeia!!!

Για πάνε μια βόλτα και δες τις photo που έχει κάνει upload ο Herculistas και μετά πες εμάς.. ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 409927 ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 990152 ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 409927
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 1:59 am

Η πάλη και τα κέρατα


Γυρίζει ο Μήτσος νωρίτερα στο σπίτι του και πιάνει την γυναίκα του στο κρεβάτι με τον εραστή της.
Βγαίνει με τον εραστή στο μπαλκόνι να παλέψουν. Πάει να δώσει μπούνια στον εραστή του πιάνει αυτός το χέρι. Πάει να του δώσει μπουνιά με το άλλο χέρι του το πιάνει και αυτό ο εραστής. Πάει να τον κλωτσήσει του πατάει το ενα πόδι. Πάει να τον κλωτσήσει με το άλλο πόδι του το πατάει και αυτό.
Τους βλέπει ένας γνωστός του Μήτσου και του φωνάζει:
ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΜΗΤΣΟ ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 2:00 am

Ο φτωχός, οι πλούσιοι και ο γάτος


Ο φτωχός νέος και η πλούσια νέα συζητούν για την μακρόχρονη σχέση τους.
- "Πρέπει να γνωρίσεις τους γονείς μου" λέει η πλούσια νέα.
- "Μα είμαι φτωχός και δεν θα με θέλουν" λέει ο φτωχός νέος
- "Αγάπη μου εγώ σε θέλω και αυτό έχει σημασία, θα έρθεις εσύ και οι γονείς σου να γνωρίσετε τους δικούς μου γονείς, αλλιώς χωρίζουμε".
Μη μπορώντας να κάνει αλλιώς ο φτωχός νέος δέχεται, και μετά από λίγο καιρό αυτός και οι γονείς του επισκέπτονται την πλούσια νέα και τους γονείς της.
Μπαίνοντας στο σαλόνι κάθονται σε ένα καναπέ η πλούσια μάνα και ο πλούσιος πατέρας, σε έναν άλλο ο φτωχός πατέρας και η φτωχή μάνα, σε μια καρέκλα η πλούσια νέα, και σε έναν καναπέ ο φτωχός νέος και ο γάτος της πλούσιας μάνας.
Καθώς μιλούσαν, του έρχεται του φτωχού νέου να κλάσει... Ζορίζετε, την κρατάει...τελικά δεν αντέχει και ζαρτ την αμολάει.
"Ζαν", λέει η πλούσια μάνα κοιτώντας το γάτο.
"Ουφ καλά που είναι το γατί εδώ και το έριξαν σε αυτό το κλάσιμο", σκέφτεται ο φτωχός νέος.
Καθώς η συζήτηση συνεχιζόταν ξανά ο φτωχός νέος βρίσκεται στη δύσκολη θέση που βρισκόταν πιο πριν μα τώρα η κλανιά είναι μεγαλύτερη.
Κρατιέται...σφίγγετε..απο εδώ από εκεί δεν αντέχει και την αμολάει...Ζαν", λέει ξανά η πλούσια μάνα, κοιτώντας το γάτο.
"Ουφ καλά που είναι το γατί εδώ και το έριξαν σε αυτό το κλάσιμο", σκέφτεται ξανά ο φτωχός νέος.
Ε να μην τα πολυλογούμε μετά από λίγο μην αντέχοντας ξανά ο φτωχός νέος ρίχνει μια πολύ δυνατή κλανιά.
"Ζαν, καλά τι περιμένεις να σε χέσει και να φύγεις από εκεί;" λέει η πλούσια μάνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 2:03 am

Το λουκάνικο & η αρραβωνιαστικιά


Ήταν μια κοπέλα που είχε αρραβωνιαστεί πρόσφατα και ένα βράδυ θα πήγαινε να κοιμηθεί στο σπίτι του αρραβωνιαστικού της. Τη συμβούλεψε λοιπόν η μάνα της.
- Τώρα που θα πας στον αρραβωνιαστικό σου αυτός σίγουρα θα θελήσει να κοιμηθείτε μαζί. Αυτό, παιδί μου, δεν είναι και τόσο κακό. Αν όμως εκεί που θα σε φιλάει σου πιάσει το στήθος εσύ να του πεις: "Μη εδώ έχει αγκάθια και τσιμπάει." Αν σε πιάσει πιο κάτω να του πεις: "Εδώ είναι φούρνος και καίει." Kατάλαβες τι θα κάνεις κόρη μου;
- Κατάλαβα, απάντησε η κόρη.
Το βράδυ λοιπόν πήγε η κοπέλα στο σπίτι του αρραβωνιαστικού της κι όταν εκεί που τη φιλούσε προχώρησε το χέρι του και της έπιασε το στήθος αυτή του είπε:
- Μην με πιάνεις εδώ. Εδώ έχει αγκάθια και θα τσιμπηθείς.
Όταν πήγε να την πιάσει πιο κάτω του είπε πάλι:
- Μην με πιάνεις ούτε εδώ. Εδώ είναι φούρνος και θα καείς.
Τότε της είπε αυτός:
- Ωραία, έχω ένα λουκάνικο να ψήσω.
Την άλλη μέρα πήγε η κοπέλα στην μαμά της κι εκείνη την ρώτησε:
- Τι έγινε κόρη μου; Έκανες ό,τι σου είπα;
- Ό,τι μου είπες έκανα μάνα. Άλλα όταν του είπα ότι εδώ είναι φούρνος και καίει μου είπε ότι είχε ένα λουκάνικο να ψήσει.
- Και τι έγινε κόρη μου; ρώτησε ταραγμένη η μάνα.
- Τι να σου πω, ρε μάνα. Έγινε κάτι πολύ παράξενο. Όλη νύχτα έψηνε το λουκάνικο και το πρωί μου το' δωσε ωμό να το φάω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σκρουτζ
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Σκρουτζ


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 34
Τόπος : Ντεπω
Registration date : 21/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 12:51 pm

Πρόταση 1. Περί έρωτα
Έξυπνος άνδρας + έξυπνη γυναίκα = ειδύλλιο

Έξυπνος άνδρας + χαζή γυναίκα = δεσμός

Χαζός άνδρας + έξυπνη γυναίκα = γάμος

Χαζός άνδρας + χαζή γυναίκα = εγκυμοσύνη


Πρόταση 2. Περί εργασίας
Έξυπνο αφεντικό + έξυπνος υπάλληλος = προκοπή

Έξυπνο αφεντικό + χαζός υπάλληλος = παραγωγή

Χαζό αφεντικό + έξυπνος υπάλληλος = προαγωγή

Χαζό αφεντικό + χαζός υπάλληλος = υπερωρίες


Πρόταση 3. Περί αγοράς
Ένας άνδρας πληρώνει 2 για ένα αντικείμενο που χρειάζεται και κοστίζει 1.

Μια γυναίκα π ληρώνει 1 για ένα αντικείμενο ου δε χρειάζεται και κοστίζει 2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σκρουτζ
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Λιιιιγο ακόμα και έλιωσε...
Σκρουτζ


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 34
Τόπος : Ντεπω
Registration date : 21/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 05, 2008 12:52 pm

Πόρισμα :
Μια γυναίκα ανησυχεί για το μέλλον μέχρι να βρει σύζυγο.

Ένας άντρας ποτέ δεν ανησυχεί για το μέλλον, παρά μόνο όταν βρει σύζυγο.


Γενίκευση:
Επιτυχημένος άνδρας είναι εκείνος που βγάζει περισσότερα απ' όσα μπορεί να ξοδέψει η γυναίκα του.

Επιτυχημένη γυναίκα είναι κάπ οια π ου μπορεί να βρει έναν τέτοιο άντρα.


Πρόταση 4. Περί ευτυχίας
Για να είσαι ευτυχισμένη μ ' έναν άντρα, πρέπει να τον καταλαβαίνεις πολύ και να τον αγαπάς λίγο.

Για να είσαι ευτυχισμένος με μια γυναίκα, πρέπει να την αγαπάς πολύ και να μην προσπαθείς να την καταλάβεις καθόλου.


Πρόταση 5. Περί ανθεκτικότητας
Οι παντρεμένοι άντρες ζουν περισσότερο από τους ανύπαντρους, αλλά είναι πιο πρόθυμοι να πεθάνουν νωρίτερα.


Πρόταση 6. Περί αλλαγών
Μια γυναίκα παντρεύεται κάποιον ελπίζοντας πως θα τον αλλάξει, αλλά αυτός δεν αλλάζει.

Ένας άντρας παντρεύεται μια γυναίκα ελπίζοντας πως αυτή δε θ ' αλλάξει, αλλά διάολε αλλάζει!


Πρόταση 7. Περί διαλόγων
Μια γυναίκα έχει την τελευταία λέξη στον καυγά.

Γενίκευση: Ό ,τι πει ένας άνδρας μετά την τελευταία λέξη, είναι η απαρχή ενός νέου καυγά.


Άσκηση: Πώς μπορείτε να ταπώσετε αυτούς που θέλουν να σας παντρέψουν;

Υπόδειξη: Οι συγγενείς μου σε όποιο γάμο κι αν πήγαινα μου λέγανε: ' Έλα, τώρα η σειρά σου'.
Σταμάτησαν να το κάνουν μόνο όταν εγώ άρχισα να τους λέω το ίδιο στις κηδείες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μαρ 06, 2008 3:03 am

Το τρακάρισμα


Ένας φορτηγατζής καθώς πήγαινε στο δρομολόγιό του, προκαλεί ένα ατύχημα με μία πολυτελέστατη mercedes. Από το αμάξι πετάγεται μία αδερφή και φωνάζοντας, έβριζε συνέχεια τον φορτηγατζή για το κακό που της έκανε. Ύστερα από αρκετή ώρα και αφού ηρέμησε λιγάκι, λέει στον φορτηγατζή ότι θα επικοινωνήσει με τον δικηγόρο της για να της πει τι θα κάνει. Πράγματι, παίρνει τηλέφωνο με το κινητό στον δικηγόρο της (που ήταν και
αυτός αδερφή του ελέους).
- "Έλα Μάκη, η Ρούλη είμαι, είμαι στην εθνική και με έχει τρακάρει ένας φορτηγατζής. Τι πρέπει να κάνω;"
- "Ρώτα εάν έχει άλλο αυτοκίνητο εκτός από το φορτηγό και εάν πει ότι έχει, πες του ότι θα του πάρουμε το φορτηγό για αποζημίωση."
Πράγματι, ρωτά η Ρούλη τον φορτηγατζή εάν έχει και άλλο αυτοκίνητο.
- "Δε μου λες οδηγέ, έχεις άλλο αυτοκίνητο;"
- "Ναι έχω."
- "Tότε θα σου πάρουμε το φορτηγό για να πατσίσουμε το τρακάρισμα."
- "Θα πάρεις τα αρχ..... μου."
Και η Ρούλη λέει στον Μάκη τον δικηγόρο:
- "Κλείνω Μάκη, συμβιβαστήκαμε με τον κύριο."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μαρ 06, 2008 3:04 am

Τρεις Έλληνες


Μια παρέα από τρεις φίλους περιμένουνε στο σταθμό Λαρίσης να φύγει το τρένο για Θεσσαλονίκη. Πλησιάζει ο ένας το γκισέ και βγάζει ένα εισιτήριο. Δίπλα τους ακριβώς είναι τρεις Τούρκοι που περιμένουνε κι αυτοί το ίδιο τρένο.
- "Καλά πως ταξιδέψει τρεις άνθρωπος με ένα εισιτήριο;", τους ρωτάει ο ένας που ήξερε λίγα Ελληνικά.
- "Περίμενε και θα δεις", απαντάνε με ένα πονηρό χαμόγελο οι δικοί μας.
Πράγματι κάποια στιγμή ξεκινάει το τρένο και μετά από δέκα λεπτά αρχίζει ο έλεγχος εισιτηρίων. Με το που το παίρνουνε χαμπάρι οι τρεις φίλοι, χώνονται μέσα σε μια τουαλέτα όλοι μαζί και λουφάζουν. Όταν έρχεται ο ελεγκτής και διαπιστώνει ότι η τουαλέτα είναι κλειδωμένη, χτυπάει τη πόρτα και φωνάζει:
- "Παρακαλώ έλεγχος εισιτηρίων!"
Η πόρτα μισανοίγει, βγαίνει ένα χέρι και του δίνει το μοναδικό εισιτήριο. Οι Τούρκοι που βλέπουν τη σκηνή κουφαίνονται.
- "Πολύ καλός κόλπος", παραδέχονται και αποφασίζουν να το κάνουνε κι αυτοί στην επιστροφή.
Όπως το περιμένατε, και οι έξι συναντώνται κατά σύμπτωση στο σταθμό της Θεσσαλονίκης για να γυρίσουνε Αθήνα. Πηγαίνει ο Τούρκος με τα σπαστά Ελληνικά και βγάζει ένα εισιτήριο για Αθήνα. Οι δικοί μας δεν βγάζουνε καθόλου εισιτήριο.
- "Πως ταξιδέψει όλοι οι άνθρωπος χωρίς εισιτήριο;", απορεί ο Τούρκος.
- "Θα δεις, θα δεις", του απαντάνε πάλι οι Έλληνες και όλοι μαζί ανεβαίνουνε στο τρένο που έχει έρθει στο μεταξύ.
Μόλις ανακοινώνεται από τα μεγάφωνα ο έλεγχος εισιτηρίων, κλείνονται οι τρεις Τούρκοι σε μια τουαλέτα και οι τρεις Έλληνες στη διπλανή και περιμένουνε. Σε δύο λεπτά βγαίνει ένας από τους τρεις φίλους μας και χτυπώντας τη πόρτα της τουαλέτας των Τούρκων, λέει με βαριά επαγγελματική φωνή:
- "Παρακαλώ έλεγχος εισιτηρίων!"
Αμέσως μισανοίγει η πόρτα και ο Έλληνας σαν κύριος παίρνει το εισιτήριο και γρήγορα γρήγορα χώνεται ξανά στην διπλανή τουαλέτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μαρ 06, 2008 3:07 am

Από: Αγνωστος @ 15/09/2005
Οι καμήλες


H μαμά καμήλα και το μωράκι της, το μικρό καμηλάκι, περπατούν.
- "Μαμά, γιατί εμείς οι καμήλες έχουμε αυτές τις τεράστιες καμπούρες στην πλάτη μας;"
- "Μα είναι για την έρημο παιδί μου. Εκεί μέσα μπορούμε να αποθηκεύσουμε πολύ νερό και λίπος και δεν θα έχουμε ανάγκη νερού και φαγητού στην διάρκεια μεγάλων ταξιδιών στην έρημο."
- "Ααα, μάλιστα. Και γιατί, μαμά, έχουμε αυτά τα μεγάλα φρύδια;"
- "Αυτά είναι επίσης για τα μεγάλα ταξίδια στην έρημο. Πολύ συχνά, σηκώνονται δυνατοί άνεμοι και αυτά τα έχουμε για να εμποδίζουμε την άμμο να μπαίνει στα μάτια μας και να μας στραβώνει."
- "Α, είπε το μικρό. Και γιατί έχουμε αυτά τα πόδια με το παράξενο σχήμα, μαμά;"
- "Και πάλι, μικρό μου, είναι επειδή υπάρχει πολύ άμμος στην έρημο και έχουν τέτοιο σχήμα για να μπορούμε να περπατάμε μεγάλες αποστάσεις χωρίς κόπο και με καλύτερο τρόπο από ότι με κάθε άλλο σχήμα."
- "Ααααα, είπε το καμηλάκι. Και γιατί μαμά, είμαστε στον Ζωολογικό Κήπο του Λονδίνου;"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μαρ 06, 2008 3:08 am

Το φαρμακείο


Ένας καλοφτιαγμένος νέος μπαίνει μέσα σ' ένα φαρμακείο, ιδιοκτήτριες του οποίου είναι δυο γεροντοκόρες αδελφές. Ο νέος λέει στις γεροντοκόρες:
- "Κάθε φορά που συναντάω μια γυναίκα, νοιώθω μια ακατανίκητη επιθυμία να την αγκαλιάσω, να τη φιλήσω και να κάνω παθιασμένο έρωτα μαζί της. Μπορείτε να μου δώσετε κάνει γι' αυτό;"
Οι δυο αδελφές κοιτάχτηκαν για λίγο και μετά η μία του είπε:
- "Η αδελφή μου κι εγώ θα σας δώσουμε £100 τη βδομάδα και το δυαράκι πάνω απ' το φαρμακείο, για να μένετε."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 12, 2008 12:07 am

Το γλυκό και ο σκύλος


Μια νεαρή σύζυγος είναι πραγματική καταστροφή στην κουζίνα. Ένα βράδυ που ο άνδρας της γυρίζει σπίτι και τη βλέπει να κλαίει, τη ρωτά:
- "Τι έγινε, αγάπη μου;"
- "Να... σου είχα ετοιμάσει ένα γλυκό αλλά το έφαγε ο σκύλος", του λέει αυτή ξεσπώντας σε λυγμούς.
- "Έλα τώρα. Πώς κάνεις έτσι; Θα σου πάρω άλλο σκύλο", απαντά ο σύζυγος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 12, 2008 12:08 am

Τα καινούργια παπούτσια...


Ο κυρ-Κώστας και η κυρα-Φρόσω είναι παντρεμένοι εδώ και πενήντα χρόνια και τώρα είναι περασμένα 70. Όλη του τη ζωή ο κυρ-Κώστας ήθελε ένα ζευγάρι παπούτσια από δέρμα κροκοδείλου και έκρινε πως είχε φτάσει πια η ώρα να τα κάνει δώρο στον εαυτό του.
Όταν επέστρεψε σπίτι, φορώντας τα καινούργια του παπούτσια, είπε στην κυρα-Φρόσω:
- "Λοιπόν, βλέπεις κάτι διαφορετικό πάνω μου;"
- "Τι θα μπορούσε να είναι διαφορετικό; Κάθε μέρα φοράς το ίδιο πουκάμισο και το ίδιο παντελόνι. Που είναι η διαφορά;"
Ο κυρ-Κώστας δεν το έβαλε κάτω. Χωρίς να πει κουβέντα, πήγε στο υπνοδωμάτιο, γδύθηκε και βγήκε έξω μη φορώντας τίποτε άλλο παρά τα καινούργια του παπούτσια.
- "Τώρα Φρόσω, βλέπεις κάτι διαφορετικό;", τη ρώτησε.
- "Που είναι η διαφορά, Κώστα μου; Κρέμεται προς τα κάτω όπως και κάθε μέρα."
Προσβεβλημένος και θυμωμένος, ο κυρ-Κώστας φώναξε:
- "Και ξέρεις ΓΙΑΤΙ κρέμεται προς τα κάτω; Γιατί κοιτάζει τα καινούργια μου παπούτσια!"
Η κυρα-Φρόσω σήκωσε τους ώμους λέγοντας:
- "Επρεπε να αγοράσεις καπέλο!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 12, 2008 12:09 am

Προεκλογική εκστρατεία


Μια μέρα σκοτώθηκε μια γυναίκα που ήταν μεγάλη πολιτικός και μεγαλοστέλεχος στο κόμμα της, με υπουργεία και πολλές περγαμηνές. Όταν έφτασε στον άλλο κόσμο, την υποδέχτηκε ο Άγιος Πέτρος και της λέει:
- "Που θα ήθελες να περάσεις την αιωνιότητα σου, στην Κόλαση ή στον Παράδεισο;¨"
Εκείνη το σκέφτεται λίγο και λέει:
- "Δεν είμαι σίγουρη."
- "Τότε", λέει ο Άγιος Πέτρος, "θα κάνουμε το εξής, θα περάσεις 24 ώρες στην Κόλαση και 24 ώρες στον Παράδεισο και μετά αποφασίζεις."
Η πολιτικός συμφωνεί. Πάνε λοιπόν, στην Κόλαση. Εκεί η πολιτικός βλέπει όλους τους πολιτικούς φίλους της που είχαν πεθάνει να παίζουν γκολφ, να ποντάρουν στο καζίνο, να πίνουν σαμπάνια, να φλερτάρουν με ωραίους άντρες και πανέμορφες γυναίκες και γενικά να διασκεδάζουν πολύ. Ακόμα και ο Διάβολος ήταν μαζί τους και κάνανε παρέα, λέγοντάς τους τα καλύτερα πρόστυχα και πικάντικα ανέκδοτα. Όλα πολύ ωραία και η πολιτικός περνούσε υπέροχα. Πριν να το καταλάβει, πέρασαν οι 24 ώρες και ήρθε ο Άγιος Πέτρος να την πάρει να πάνε στον Παράδεισο. Ο Παράδεισος ήταν ένα πολύ ήσυχο μέρος με ήρεμη ατμόσφαιρα, οι άγγελοι έπαιζαν γαλήνια μουσική με τις άρπες και τις λύρες τους, οι φιλόσοφοι μιλάγαν για τη ζωή και το θάνατο και όλοι μαζί συζητούσαν με τον Θεό που ήταν πολύ γλυκός κι ευχάριστος τύπος. Η πολιτικός αισθανόταν πολύ όμορφα και πριν να το καταλάβει, πέρασαν και αυτές οι 24 ώρες, ώσπου ήρθε ο Άγιος Πέτρος να τι ρωτήσει τι αποφάσισε τώρα που είδε και τα δύο μέρη. Η πολιτικός το σκέφτεται λίγο και του λέει:
- "Ο Παράδεισος ήταν πολύ ωραίος και γαλήνιος, αλλά στην Κόλαση ήταν όλοι οι φίλοι μου και διασκέδαζαν πιο πολύ, οπότε θα προτιμήσω την Κόλαση."
Ο Άγιος Πέτρος σέβεται την επιθυμία της και την στέλνει στην Κόλαση. Όμως, η Κόλαση ήταν λίγο διαφορετική τώρα, ένα διαλυμένο μέρος με αποπνικτική ατμόσφαιρα και όλοι οι φίλοι της πολιτικού δούλευαν στα κάτεργα και κουβαλούσαν τεράστιες πέτρες, ενώ και ο Διάβολος ήταν πάνω από τα κεφάλια τους και τους διέταζε συνεχώς. Η πολιτικός δυσαρεστημένη πάει και τον ρωτά:
- "Τι έγινε εδώ; Προχθές όλα ήταν τόσο ωραία και όλοι διασκέδαζαν."
Και ο Διάβολος της απαντά:
- "Τότε είχαμε προεκλογική εκστρατεία, σήμερα μας ψήφισες!!!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 12, 2008 12:12 am

Οι παπαγάλοι και η παπαγαλίνα


Μια γυναίκα έχει ένα πρόβλημα με την παπαγαλίνα της η οποία λέει συνέχεια: "Είμαι πολύ ξαναμμένη, θέλεις να κάνουμε τρελλίτσες;"
Η γυναίκα δεν ξέρει τι να κάνει και μετά από καιρό καταλήγει στον παπά της ενορίας.
"Παπά μου τό και τό. Τι θα κάνω με την παπαγαλίνα μου; Ο κόσμος που μπαίνει μέσα στο σπίτι μου, την ακούει να λέει αυτά τα πράγματα και δεν ξέρω τί μπορεί να σκέφτονται.."
"Τέκνον μου μην ανησυχείς, νομίζω πως ξέρω την λύση. Εγώ έχω δύο πολύ θεοσεβούμενους παπαγάλους. Απο το πρωί μέχρι το βράδυ διαβάζουν την Βίβλο και προσεύχονται... Εάν την φέρεις την παπαγαλίνα σου και περάσουν μαζί κάποιο χρόνο ίσως να την επηρεάσουν θετικά και το ρεπερτόριό της να αλλάξει. Τί λές;"
"Καταπληκτική ιδέα πάτερ!!"
Ετσι την επόμενη μέρα βάζουν την παπαγαλίνα μέσα στο κλουβί. Με το που βλέπει η παπαγαλίνα τους παπαγάλους τους λέει: "Είμαι πολύ ξαναμμένη. Θέλετε να κάνουμε τρελλίτσες;"
Τότε ο ένας παπαγάλος κοιτάει τον άλλο και λέει:
"Πέτρο πέτα την Βίβλο... Οι προσευχές μας εισακούσθησαν".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dAkOtA -3-
Λιωμένος
Λιωμένος
dAkOtA -3-


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1110
Ηλικία : 34
Τόπος : καλαμαρια ρεεε
Registration date : 20/02/2008

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ - Σελίδα 3 EmptyΤετ Μαρ 12, 2008 12:14 am

Ο Τοτός και τα πιάτα


Λέει η μητέρα του Τοτού στον άντρα της:
- Άντρα μου, θέλω να κάνουμε σεξ.
- Μα γυναίκα ο Τοτός είναι μεγάλος και θα μας καταλάβει.
- Ναι μα εγώ θέλω.
- Εντάξει. Άκου τι θα κάνουμε. Κάθε φορά που θα θέλεις να το κάνουμε όταν θα πλένεις τα πιάτα, θα σπάς ένα κι εγώ θα έρχομαι δήθεν να το καθαρίσω.
Αυτό, γινόταν για πολλές εβδομάδες και ο Τοτός είχε υποψιαστεί τι συνέβαινε. Μια μέρα, ενώ ο Τοτός καθόταν με την παρέα του, ακούγεται ο κρότος από ένα πιάτο που σπάει.
- Άντρα μου, έλα να καθαρίσεις το πιάτο. Φωνάζει η μαμά του.
- Έρχομαι γυναίκα.
Ο Τοτός, πήγε να δει τι έγινε. Βλέπει λοιπόν από την κλειδαρότρυπα, την μητέρα του και τον πατέρα του να πηδιούνται. Ο Τοτός, γυρίζοντας πίσω στην παρέα του, λέει:
- Παιδιά προσέξτε μη σπάσετε κανένα πιάτο στο σπίτι μου, γιατί σας γ...σε ο πατέρας μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΝΕΚΔΟΤΑ-ΑΣΤΕΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ... :: ΧΑΒΑΛΕ... :: ANEKΔΟΤΑ-ΡΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: